chainmen استفاده کرمانشاه نانوایی آزاد پز

chainmen: استفاده کرمانشاه نانوایی آزاد پز نان معاون اقتصادی استانداری

گت بلاگز کرمانشاه نانوایی های آزادپز به عرضه بهتر نان كمك كرده اند

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری كرمانشاه گفت: دولت تصميمات بسيار خوبي در حوزه آرد و نان گرفته كه حاصل آن اصلاح وضعيت عرضه افزايش كيفيت آن بوده هست.

نانوایی های آزادپز به عرضه بهتر نان كمك كرده اند

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازکرمانشاه؛ رضا رحيمي در نشست كارگروه پايش و ساماندهي آرد، نان و گندم با بیان اینکه نان جهت کشور یک کالای استراتژیک است و عنوان مصرف بهينه و ارتقاي كيفيت آن با جديت از سوي برنامه ريزان دنبال مي شود، افزود: در طول سه سال و نيم از عمر دولت تدبير و اميد تصميمات بسيار خوبي در حوزه آرد و نان گرفته شده است كه حاصل آن اصلاح وضعيت عرضه اين كالاي استراتژيك و همچنين افزايش كيفيت آن بوده است.


معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری كرمانشاه افزود: از جمله تصميمات خوب دولت در اين زمينه عنوان آزادسازي حداقل 20 درصد آرد مصرفي نانوايي ها بوده و در اين زمينه به نانوايي هايي كه خواهان پخت نان به شكل آزاد بودند، مجوز فعاليت داده شد.

عبارات مهم : استفاده

وي تصريح كرد: اين تصميم موجب ايجاد يك تعادل منطقي در صف طولاني نانوايي ها و كاهش ازدحام آن ها شده است هست، به گونه اي كه هم اكنون نانوايي ها به وفور در جاهاي متفاوت شهر مشغول پخت نان هست.

رحيمي افزايش كيفيت نان را از ديگر ثمرات اين تصميم عنوان كرد و گفت: خوشبختانه كيفيت نان نانوايي ها بهتر از سال هاي قبل شده است و همچنين دور ريز نان هم به ميزان زيادي كاهش يافته است.

اين مدير ارشد اقتصادي خاطرنشان ساخت: البته دولت هنوز به منظور حمايت از مصرف كنندگان بابت هر كيلو آرد حدود۵۰۰ تومان يارانه مي پردازد که اين كار براي كاهش فشارهاي اقتصادي بر اقشار كم درآمدي كه نان در سبد غذايي آن ها نقش ويژه اي دارد، صورت گرفته است.

اين مدير ارشد اقتصادي استان در ادامه اظهار كرد: در زمينه سبوس نان نيز کارها خوبی شروع شده است و میزان سبوس گیری گندم را به حداقل رسانده ایم. سبوس گندم داراي فواید غذايي بسيار خوبي است و نقش موثري در حفظ سلامت مردم دارد.

وي ادامه داد: قرار است دو درصد به میزان سبوس آرد در سال ۹۶ افزوده شود.

معاون استاندار همچنین به اثرات ناگوار استفاده از نايلون جهت حمل نان براي سلامتي شهروندان اشاره كرد و گفت: توصیه کارشناسان بهداشتي این است که مردم به جاي نايلون هاي پلاستيكي از ‍‍ساك هاي ‍پارچه ای براي حمل نان استفاده كنند. در اين زمينه اداره كل غله با همكاري محيط زيست کارها اوليه اي را انجام داده كه اميدواريم هر چه سریعتر اجرايي شود.

رحيمي عنوان كرد: قراراست دانشگاه علوم پزشكي در تمام نانوايي ها بنرهايي را راه اندازی كند كه در آن به مضرات استفاده از نايلون ها اشاره شده است هست. همچنين از اصناف و اتحاديه نانوايي ها خواسته شده است از فروش و حتي توزيع مجاني نايلون در نانوايي ها خودداري كنند.

وي ادامه داد: در زمينه كنترل استفاده از جوش شيرين وهمچنين ساير افزودني هاي مجاز هم در طول اين سه سال کارها خوبي صورت گرفته است.

انتهای پیام/پ

نانوایی های آزادپز به عرضه بهتر نان كمك كرده اند

واژه های کلیدی: استفاده | کرمانشاه | نانوایی آزاد پز | نان | معاون اقتصادی | استانداری |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog